Chorwacja 2014: Majówka z PTT Nowy Sącz – PARK NARODOWY KORNATY 2.05.2014

15 W tym dniu wycieczka podzieliła się na grupy. Około trzydziestu osób (w tym i ja) wybrało rejs stateczkiem wycieczkowym po archipelagu wysp Paku Narodowego Kornaty. Po zaokrętowaniu się wypływamy w morze z portu w „naszej’ miejscowości Vodice. Pogoda pozwoliła większości rozlokować się na górnym pokładzie. Podziwiamy wolno oddalające się urocze kamieniczki starego  miasta i port jachtowy Vodic. Obserwuję i fotografuję  z zaciekawieniem pływające po szafirowej wodzie liczne jachty. Na błękitnym  niebie fruwają białe obłoczki i niesforne mewy.

[]Czas umilała nam dwuosobowa orkiestra (akordeon i gitara ) a nastrój poprawiał poczęstunek mocną rakiją. We wspaniałych humorach dopływamy do niewielkiego portu jednej z wysp. Zachwycają barwy wody. Od granatowego szafiru morskiej dali do szmaragdowej zieleni blisko brzegu i cudowna przejrzystość tego akwenu. Niektórzy rozsiadają się na brzegu zatoczki zażywając kąpieli wodnej i słonecznej.

Spacerując po skalistej wysepce podziwiamy rozległe widoki i „zdobywamy” szczyt (37m n.p.m) z granatowo- białą chorągwią. Wracamy do portu skalną ścieżką pośród niskich zarośli i kwitnących kwiatów. Na wyspie oprócz portowej kawiarni znajduje się niewielka farma, kilka budynków i pola uprawne otoczone kamiennym murkiem. Po degustacji miejscowego piwa ponownie instalujemy się na statku. Na dolnym pokładzie zasiadamy do sytego obiadu. Do wyboru ryba smażona lub kotlet drobiowy znacznych rozmiarów, surówki i frytki. Obowiązuje też dokładka bez limitu. Na górnym pokładzie czas szybko biegnie przy śpiewach biesiadnych i dobrej zabawie. Chętnych do tańca też nie brakowało. Pod koniec rejsu do wielu w tym dniu atrakcji dołączył się porywisty wiatr. Przejście po górnym pokładzie stawało się chwilami niemożliwe. Rejs zakończyliśmy bez strat i w szampańskich nastrojach maszerowaliśmy nadmorską promenadą do naszego hotelu. Jak się później okazało nie wszystkim tego dnia sprzyjała pogoda. Grupa „górska” zdobyła najwyższy szczyt Chorwacji Vf Dinare 1830mnpm pokonując jednocześnie kilka burz i ulewnych deszczy.

Komentowano: 2 razy

  • anna51-52


    May 12, 2015 10:51:34

    Byłam ,płynęliśmy stateczkiem ,,,,wspaniałe widoki

  • Mateusz


    April 25, 2016 09:08:11

    Świetna propozycja na poznawanie Chorwacji od strony wody. Zdjęcia bardzo zachęcają. Ja zapraszam Cię w niedaleki Beskid Śląski. Znajdziesz tam wiele intrygujących plenerów fotograficznych. Pozdrawiam http://beskid.bielsko.pl/

Dodaj swój komentarz:

*e-mail nie będzie publikowany.