Moje perełki fotograficzne…czyli jak powstało to zdjęcie?

Poranna musztra - jesienne światło. Nie ukrywam, że w swoich bogatych zasobach tzw. ładnych fotografii znajdują się takie, do których mam szczególny sentyment. Powody bywają różne, jednak większość z nich powstała w warunkach niezamierzonych, przypadkiem. Niektórzy nazywają to „darem losu” lub „fartem”, ja mówię : „dzięki ci Boże żeś mną tak pokierował”. W tym poście chcę odnieść się do zdjęcia w nagłówku bloga.

Jako, że jesień to pora szczególnie przeze mnie ulubiona wybrałem się na  kolejną wycieczkę w Gorce, szlakiem żółtym z Lubomierza przez Jaworzynkę na Gorc Troszacki i Kudłoń. Samochód zaparkowałem, po uzgodnieniu z właścicielem w pobliżu jego gospodarstwa, plecak na barki, statyw i w drogę. W miejscu gdzie kończy się asfalt szlak skręca w prawo, je jednak udałem się na  leżącą z lewej strony polanę. Aby zbytnio się nie obciążać płożyłem plecak i statyw na ścieżce i tylko z aparatem na szerokim kącie ( 18-55mm) poszedłem na skraj polanki. Słońce schowane było za horyzontem ale…po kilku minutach w dolince rozpoczął się prawdziwy spektakl. Biegiem, wróciłem po plecak i statyw, w tempie błyskawicy, drżącymi z emocji dłońmi wymieniłem obiektyw na tele (70-300mm).

Wróciłem na skraj polany i…to było moje „pięć minut”. Światło – „marzenie”, delikatna mgiełka, szron i …ech tylko focić! W takich sytuacjach czas się zatraca i człowiek wyłącza się z rzeczywistości, liczy się tylko scena i wybór kadrów. Dlaczego w pewnym miejscu skręciłem w lewo ?…no właśnie. W przemoczonych od rosy butach i spodniach kontynuowałem „normalną” turystyczną wycieczkę, przecież takie było zamierzenie. Zrobiłem wiele ładny fotek…ale tylko ładnych. Kiedyś zamieszczę na blogu tę fotorelację!  Trochę danych technicznych z exifu do tematycznej fotografii:

Make PENTAX Model PENTAX K20D
Aperture Value f/8,0 Shutter Speed Value 1/60 sec
ISO 100 Focal Length 88 mm
Exposure Bias Value 0 EV Exposure Program Aperture Priority
Flash No Flash Metering Mode Multi-Segment
Date/Time środa, 2011-11-02 07:23

Opinie o zdjęciu w sieci:

Kliknij, aby zobaczyć “Poranną musztrę” na onephoto.net

Kliknij, aby zobaczyć “Illumination” na 1x.com

Komentowano: 5 razy

 • Natalia


  November 20, 2013 07:14:49

  Gratulacje, zdjecie jest naprawde mistrzowskie!

 • Pablo


  December 1, 2013 21:03:18

  cudowne ujęcie 🙂 pozazdrościć!

 • Monika


  October 23, 2014 20:41:44

  Kłaniam się , przepiękne zdjęcie 🙂 chciałabym sama kiedyś stworzyć takie dzieło 🙂 naprawdę chylę czoła:)

 • Piotr


  October 26, 2014 17:10:47

  a nic a nic ps -a ?
  z ciekawości pytam, nie ze złości czy z innych złych pobudek 😉

  pozdro

 • An


  November 23, 2014 07:31:37

  Gratuluję!

Dodaj swój komentarz:

*e-mail nie będzie publikowany.