Serdecznie witam na moim blogu!

Cynamonowy szlak w Bieszczadach. Zapraszam do wędrówki szlakiem moich wybranych górskich wycieczek i plenerów fotograficznych. Pragnę podzielić się moim doświadczeniem w fotografii pejzażowej, chętnie odpowiem na pytania dotyczące techniki i sprzętu foto, a także miejsc w których wykonane zostały interesujące zdjęcia.

Zamierzeniem moim jest aby za pośrednictwem fotografii  ukazać piękno krajobrazu „mojej” Sądecczyzny  i zachęcić do jej odwiedzania o każdej porze roku. Mam też swoje ulubione miejsca, często odwiedzane i fotografowane w bliskich mi Pieninach, Gorcach, Beskidzie Wyspowym i Niskim czy ukochanych Tatrach i Bieszczadach. Ale góry to góry! Z przyjaciółmi z PTT Nowy Sącz bywałem w słowackich Tatrach Niżnych, Wielkiej i Małej Fatrze, Słowackim Raju i kilkakrotnie w górach w Rumuni.

W fotografii ważny jest dla mnie  motyw, wybrany fragment krajobrazu ale najważniejsze jest ciekawe światło. Najlepiej fotografuję się tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca. Dodatkowym atutem jest poranna mgiełka czy dym z polnych ognisk. Drogi sprzęt fotograficzny jest w pewnych sytuacjach ułatwieniem, ale nie jest warunkiem sukcesu. Najważniejsza jest pasja, zdolność do postrzegania piękna, które może być blisko. Technikę można doskonalić, tak naprawdę  uczymy się jej całe życie.

Fotoblog ma dodatkowo na celu uporządkować, w pewnym sensie skatalogować moje wycieczki i „wprawy fotograficzne”. Za zainteresowanie i wszelkie uwagi z góry bardzo dziękuję.

Janusz Wańczyk

Komentowano: 3 razy

 • wioletta


  October 12, 2013 16:56:06

  Witam też jestem sądeczanką,kocham nasze krajobrazy.
  Pana zdjęcia są jak obrazy pięknie pokazana natura.

 • Bandzol


  November 19, 2013 11:27:07

  Dzień dobry,chciałbym zapytać,czy na Połoninie Caryńskiej jest jakieś schronisko,pytam,ponieważ w 1983 w zimie byłem tam,ale ludzie mówią mi,że tam nie ma schroniska więc może to była Wetlina ??????,z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.

 • Grażyna


  January 7, 2015 11:48:10

  Przecudna galeria. Zdjęcia zapierające dech w piersiach. Jestem sądeczanką i od jakiegoś czasu szukam zdjęć moich ukochanych Beskidów. Tutaj je znalazłam. Podziwiam Pana talent fotograficzny! Czekam na ciąg dalszy! 🙂

Dodaj swój komentarz:

*e-mail nie będzie publikowany.